Als ik de waarde van mijn windsurfquiver zou optellen, dan denk ik dat ik het redelijk benauwd krijg om schade op te lopen of alles te verliezen dankzij een diefstal (lees: ik wil het niet weten).
1 van de oplossing is het afsluiten van een materiaalverzekering wat in Nederland al langer bestaat. Reisverzekering Sportzeker maakt dit nu ook mogelijk voor Belgische funsporters. Voordeel is het feit dat de verzekering per maand opzegbaar is. Kostprijs van deze reisverzekering is een 90€/jaar, wat in het niets valt bij het kleinste schadegeval.
De Sportzeker verzekering combineert drie verzekeringen: het is een uitgebreide reisverzekering, dat is de basis, daarnaast is het een materiaalverzekering én aanvullend kan je een aansprakelijkheidsverzekering afsluiten.

Hier een uitgebreidere toelichting. Wat krijg je dan precies:
1. een doorlopende reisverzekering, uitgevoerd door de Europeesche verzekeringen:
Alle voordelen van een uitgebreide reisverzekering, je hoeft nergens aan te denken:
-bagage is verzekerd op reis: camera’s, I-pods, kleding, etc.
-naast surfen zijn andere bijzonder sporten ook gedekt, zoals parapenten, snowboarden, e.a.
-juridische bijstand is ook verzekerd mocht je in de problemen komen
-inbegrepen is een goede ongevallendekking als je iets overkomt
2. een materiaalverzekering
Je materiaal is verzekerd in binnen- en buitenland, en het belangrijkste daarbij is dat je surfspullen ook in Nederland/België tijdens dagjes surfen verzekerd zijn.
-board gebroken is verzekerd
-schade is verzekerd
-diefstal uit je auto is verzekerd
-verzekering geldt ook tijdens dagjes surfen in NL
-eigen schuld of niet maakt niet uit
3. een extra aansprakelijkheidsverzekering:
Aanvullend kan je ook een uitbreiding nemen voor aansprakelijkheidsdekking ten opzichte van anderen. Dit kost 15 euro per jaar extra (vooral voor kiters belangrijk omdat deze steeds meer uitgesloten worden in de wettelijk verplichte aansprakelijkheidsverzekeringen)








Goed idee, ik ga volgende week op vakantie. Goede timing
@Jerome, word het zo snel geregeld dan? :p
Ik ben nog steeds erg blij met sportzeker